Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

PSR SSR

Maverik 
Czytam z lustra wody :-)


Pomógł: 41 razy
Wiek: 34
Posty: 847
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Żagań


Wysłany: Śro Paź 29, 2008 15:19   PSR SSR

Jak zostać członkiem straży rybackiej jaki są wymogi i co trzeba spełniać z tego co wiem to są dwie społeczna i jakaś tam proszę o pomoc
_________________
Pomogłem ci ? Kliknij :)
Manchester United Fan
FALUBAZ ZIELONA GÓRA
LEGIA WARSZAWA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
beret 


Pomógł: 125 razy
Wiek: 43
Posty: 2036
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Strzyżów (rz.Wisłok)


Wysłany: Śro Paź 29, 2008 17:07   

Maverik, tu poczytaj jest o SSR (Społeczna Straż Rybacka) :) http://www.wedkowanie.net...teria-vt657.htm ,a jeśli chodzi o PSR (Państwowa Straż Rybacka) to już chyba nie jest tak łatwo bo z tego co mi się wydaje oni są normalnie na etacie .Jeśli się mylę poprawcie .Ps.Wodnik pewnie będzie wiedział lepiej :)
_________________
Trzeba oszukać czas żeby naprawdę żyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wodnik 


Pomógł: 72 razy
Wiek: 58
Posty: 2414
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Besko


Wysłany: Śro Paź 29, 2008 23:09   

Dokładnie tak jak napisałeś beret. Strażnicy PSR są na etatach.
_________________
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekurban 
jacekurban


Pomógł: 5 razy
Wiek: 56
Posty: 198
Skąd: plock


Wysłany: Czw Paź 30, 2008 10:43   

a ja mam do was pytanie ------czy państwowa straż rybacka kontrolując wędkarza może wystawić mu mandat za przekroczony limit np . ma dwa sumy.bo ostatni mieliśmy zawzięta dyskusje na ten temat ,jedni mówią ,ze PSR kontroluje wędkarzy zgodnie z ustawa o rybactwie śródlądowym a tam nie ma limitów ryb i oni mogą tylko sprawę skierować do kolegium kola lub okręgu.a druga sprawa która była poruszana to czy nasza karta wędkarska ta z opłatami(w której są znaczki) jest zezwoleniem na połów ryb -bo o co chodzi nigdzie w tej książeczce nie pisze ze jest to zezwolenie na połów ryb.ktoś się dopatrzył w przepisach ,ze tak być nie powinno i już u nas w okręgu robi się dym,mówią ,ze powinny być oddzielne zezwolenia na połów.coś w rodzaju jak są teraz jednodniówki bo tam jest wyraźnie napisane.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zanderek 

Pomógł: 15 razy
Wiek: 51
Posty: 837
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: z ?


Wysłany: Czw Paź 30, 2008 12:11   

jacekurban napisał/a:
a ja mam do was pytanie ------czy państwowa straż rybacka kontrolując wędkarza może wystawić mu mandat za przekroczony limit np . ma dwa sumy.bo ostatni mieliśmy zawzięta dyskusje na ten temat ,jedni mówią ,ze PSR kontroluje wędkarzy zgodnie z ustawa o rybactwie śródlądowym a tam nie ma limitów ryb i oni mogą tylko sprawę skierować do kolegium kola lub okręgu.a druga sprawa która była poruszana to czy nasza karta wędkarska ta z opłatami(w której są znaczki) jest zezwoleniem na połów ryb -bo o co chodzi nigdzie w tej książeczce nie pisze ze jest to zezwolenie na połów ryb.ktoś się dopatrzył w przepisach ,ze tak być nie powinno i już u nas w okręgu robi się dym,mówią ,ze powinny być oddzielne zezwolenia na połów.coś w rodzaju jak sa teraz jednodniówki bo tam jest wyraźnie napisane.

Postaram się udzielić odpowiedzi na Twoje pytania Jacku.
A więc co do pierwszego Twojego pytania odpowiem że PSR kontroluje wędkarzy nie tylko zgodnie z ustawą ale też sprawdza zgodność z RAPR gdyby tylko sprawdzali pod kątem ustawy niemieli by prawa żądać od wędkarzy pokazywania opłat za wędkowanie na wodach PZW tylko sprawdzali by czy posiadasz Kartę Wędkarską bo to jest dokument który Cię uprawnia do wędkowania.
Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie odpowiedziałem tez na drugie ale i tą odpowiedź postaram się rozwinąć.
Jacku książeczka z opłatami nie jest Kartą Wędkarską a jest to tylko legitymacja członkowska PZW i posiadając tylko tą legitymację niewolno Ci wędkować.
Uprawnieniem do wędkowania jest Karta Wędkarska którą wydaje Starostwo Powiatowe.
_________________
Jeśli nie podoba Ci się to co pisze jest wyjście - nie czytaj tego :) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
wodnik 


Pomógł: 72 razy
Wiek: 58
Posty: 2414
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Besko


Wysłany: Czw Paź 30, 2008 17:05   

zanderek napisał/a:
PSR kontroluje wędkarzy nie tylko zgodnie z ustawą ale też sprawdza zgodność z RAPR


Zgadzam się z tym. Jedno co mi wiadomo to PSR nie wtrąca się w sprawy wewnętrzne PZW, czyli nie sprawdza wpisów w rejestrach, choć do końca nie jestem pewien czy wszędzie tak jet.
_________________
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek23 
spining it`s my life


Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Posty: 444
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Płock


Wysłany: Czw Paź 30, 2008 18:55   

zanderek napisał/a:
Postaram się udzielić odpowiedzi na Twoje pytania Jacku.
A więc co do pierwszego Twojego pytania odpowiem że PSR kontroluje wędkarzy nie tylko zgodnie z ustawą ale też sprawdza zgodność z RAPR gdyby tylko sprawdzali pod kątem ustawy niemieli by prawa żądać od wędkarzy pokazywania opłat za wędkowanie na wodach PZW tylko sprawdzali by czy posiadasz Kartę Wędkarską bo to jest dokument który Cię uprawnia do wędkowania.
Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie odpowiedziałem tez na drugie ale i tą odpowiedź postaram się rozwinąć.
Jacku książeczka z opłatami nie jest Kartą Wędkarską a jest to tylko legitymacja członkowska PZW i posiadając tylko tą legitymację niewolno Ci wędkować.
Uprawnieniem do wędkowania jest Karta Wędkarska którą wydaje Starostwo Powiatowe.

NIestety zanderek ale nie moge sie z toba zgodzic gdyz PSR zostala powolana z godnie z ustawo o rybactwie srudladowym i tam wyrazniejest napisane;
Art. 22. 1. Tworzy się Państwową Straż Rybacką.
2. Zadaniem Państwowej Straży Rybackiej jest kontrola przestrzegania ustawy oraz przepisów wydanych na jej podstawie.
Art. 24. 1. Rada powiatu, na wniosek starosty może utworzyć Społeczną Straż Rybacką albo wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa.
2. Zadaniem Społecznej Straży Rybackiej jest współdziałanie z Państwową Strażą Rybacką w zakresie kontroli przestrzegania ustawy oraz przepisów wydanych na jej podstawie.

A wiec nigdzie nie jest napisene ze PSR czy SSR kontroluje wedkarz wedlug RAPR w ich kompetencjach lezy tylko i wylacznie kontrolowanie przestrzegania przepisow ustawy o rybactwie wiec wedlug mnie uwarzam temat za zamkniety.

[ Dodano: Czw Paź 30, 2008 19:01 ]
A i jeszce w kwestij zezwolenia, dalej posilkuje sie ustawą;

Art. 7. 1. Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ich wędką lub kuszą.
2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarską" lub ,,kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.

A wiec w naszych ksiażeczkach PZW nie jest nigdzie napisane "ZEZWOLENIE" wiec jezeli straznik bedzie kumaty i bedzie znal przepisy to nam da mandat.
_________________
Wędkarstwo to choroba całe szczeście że nie stwierdzono przypadków smiertelnych :)
Mam Dragona nie PeeMa łowię ryby to nie ściema :)
Kolesiostwu kumoterstwu i polokoktowcom mówię zdecydowane NIE :)
Złowić Zabić Zeżreć

WKS MAZOWSZE PŁOCK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wodnik 


Pomógł: 72 razy
Wiek: 58
Posty: 2414
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Besko


Wysłany: Czw Paź 30, 2008 19:06   

jacek23 napisał/a:
2. Zadaniem Państwowej Straży Rybackiej jest kontrola przestrzegania ustawy oraz przepisów wydanych na jej podstawie.


A czy przypadkiem RAPR nie jest takim przepisem :?:

Z RAPR

Cytat:

11. INFORMACJE KOŃCOWE

§ 10


1. Do spraw regulowanych niniejszym Regulaminem mają zastosowanie przepisy Statutu Polskiego Związku Wędkarskiego, a także obowiązującego powszechnie prawa, w tym:
- Ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo Wodne / Dz. U. Nr 115 poz. 1129, Dz. U. Nr 154 poz. 1803 /,
- Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo o ochronie środowiska / Dz. U. Nr 62 poz. 627 / i 27 lipca 2001 r. / Dz. U. Nr 100 poz. 1085 /,
- Ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. - o rybactwie śródlądowym / Dz. U. Nr 66 poz. 750 z późniejszymi zmianami /,
- Ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach / Dz. U. Nr 20 poz. 104 z późniejszymi zmianami /,
- Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach / Dz. U. Nr 101 poz. 444 z późniejszymi zmianami /,
- Ustawy z dnia 16 października 1991 r. o ochronie przyrody / Dz. U. Nr 114 poz. 492 z późniejszymi zmianami /,
- Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt / Dz. U. Nr 111 poz. 724 z późniejszymi zmianami /,
- Rozporządzenia Ministra środowiska z dnia 26 września 2001 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt / Dz. U. Nr 130 poz. 1456 /,
- Rozporządzenia Ministra Ochrony środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 6 kwietnia 1995 r. w sprawie ochrony gatunkowej roślin / Dz. U. Nr 41 poz. 214 /,
- Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie / Dz. U. Nr 138 poz. 1559 z późniejszymi zmianami (Dz. U. nr 17 poz. 160)/.
2. Regulamin wchodzi w życie na mocy Uchwały Nr 37 Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia 29 marca 2003 r.


Po tym zapisie sądzę, że RAPR jest dokumentem wydanym na podstawie ustawy o rybactwie śródlądowym /i nie tylko jej/.

I jeszcze jedno:

Cytat:

10. KONTROLA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WĘDKUJĄCYCH W WODACH PZW

§ 9


1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez :
a/ funkcjonariuszy Policji,
b/ funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej,
c/ członków Społecznej Straży Rybackiej,
d/ członków Straży Ochrony Mienia PZW,
e/ członków Państwowej Straży Łowieckiej,
f/ członków Straży Leśnej,
g/ członków Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych,
h/ uprawnionych do rybactwa w obwodzie rybackim.
2. Na żądanie kontrolujących wędkarz ma obowiązek: okazać dokumenty, sprzęt wędkarski, złowione ryby i przynęty.
3. Naruszenie niniejszego Regulaminu przez wędkarza pociąga za sobą konsekwencje wynikające z ustawy o rybactwie śródlądowym i Statutu PZW.


Te dwa zapisy każą mi sądzić, że PSR ma jednak prawo do kontroli wędkarzy pod względem przestrzegania RAPR.
_________________
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek23 
spining it`s my life


Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Posty: 444
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Płock


Wysłany: Czw Paź 30, 2008 19:12   

RAPR nie jest przepisem wydanym na podstawie ustawy takie przepisy wedle polskiego prawa moze wydac tylko Minister Gospodarki
A ten zapis w regulaminie nie ma się nijak do ustawy jest kolejnym bublem napisanym przez ignoranta.
Tzn. PSR ma prawo a nawet obowiązek kontrolować wędkarzy ale tylko pod kontem posiadania Karty Wedkarskiej i Zezwolenia wydanego przez uzytkownika rybackiego a takze przestrzegania przepisow Ustawy o rybactwie śródlądowym.
_________________
Wędkarstwo to choroba całe szczeście że nie stwierdzono przypadków smiertelnych :)
Mam Dragona nie PeeMa łowię ryby to nie ściema :)
Kolesiostwu kumoterstwu i polokoktowcom mówię zdecydowane NIE :)
Złowić Zabić Zeżreć

WKS MAZOWSZE PŁOCK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekurban 
jacekurban


Pomógł: 5 razy
Wiek: 56
Posty: 198
Skąd: plock


Wysłany: Czw Paź 30, 2008 21:24   

halo panowie .juz zadaleko sie zapedziliscie,ja zadalem dwa konkretne pytania i czekam na odpowiedz.mam nadzieje,ze zanderek cos znajdzie konkretnego.a tak przy okazji to te nasze przepisy maja tyle kruczkow prawnych ,ze szok, niedlugo sie okaze ze wedkuje 30 lat bez pozwolenia.niech tym tematem zajma sie madrzejsi ja wysiadam,i jeszcze jedno niech przepisy beda jedne dla wszystkich i zrozumiale a nie ,zeby ktos sie domyslal o co tu w tym wszystkim chodzi,pozdrawiam :[
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Działy ogólne » Tematyka ogólna » PSR SSR

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum