Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Wędkarz całoroczny ?

Jarek 


Ulubiona metoda: spinning
Okręg PZW: Nowy Sącz
Pomógł: 70 razy
Wiek: 31
Posty: 1209
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków


Wysłany: Wto Lis 25, 2008 17:45   Wędkarz całoroczny ?

Spotkałem się na naszym forum z kilkoma opiniami, które zainicjowały mnie do założenia tego tematu.
Otóż niektóre osoby tu mają zdanie, że "prawdziwy wędkarz wędkuje cały rok". Nic bym do tego nie miał, gdybym nie był wędkarzem. Ale los sprawił, że jestem wędkarzem i chcę poznać argumenty osób, które tak twierdzą, a trochę się ich na pewno znajdzie. Dlaczego twierdzicie, że prawdziwy wędkarz ma łowić przez cały rok? Sam wędkuję od dłuższego czasu, jednak brak czasu, brzydka pogoda i rodzice - te przeszkody nie pozwalają mi wędkować w zimie, późnej jesieni i wczesnej wiośnie. Nie wędkuję, bo mi nie sprawia przyjemności wędkowanie, gdy na nosie zamarza mi sopel lodu i wydobywa się para z ust a mróz przekracza -15 stopni. Nie sprawia mi to przyjemności, gdy myślę "nie nauczyłem się tego i tego, a pojechałem na ryby". Nie dam rady jechać, bo rodzice w zimie by mnie nie puścili "pojedziesz, a później przez tydzień będziesz chory". To wszystko nie pozwala mi jechać na ryby w zimie, oraz w tych porach, o których mówiłem.
Mimo to uważam się za prawdziwego wędkarza - to hobby sprawia mi dużą przyjemność. Co z tego, że w lecie, kiedy jest ciepło? Na wiosnę? Nie jeżdżę przez cały rok, ale wędkując, rozstresowuje się, poznaje nowe techniki, uczę się podejścia do ryb, cierpliwości do natury itp. I moim zdaniem nie to jest najważniejsze, czy ktoś jeździ przez cały rok i marznie po pas w wodzie na górskiej rzece, tylko to, że ktoś czuje się w swoim żywiole z kijem w ręku. I nie jest ważna pora roku. Jest ważne to, co czujesz, wędkując.

Nie wiem, czy jasno wyraziłem swoje myśli, ale czekam na komentarze i jakąś miłą dyskusję na ten temat :)
_________________
Moja wędkarska galeria internetowa:..::KLIK::..

...::SPRZĘT SPINNINGOWY::...
Daiwa PowerMesh 2,70m 3-18g + Spro RedArc 10200
Konger Tiger Cross Maxx 2,70m 3-18g
Konger Black Tiger Spin 2,70m 10-35g + Spro BlueArc 9300 ALU
Konger WorldChampion Tango 2,70m 1-10g + Ryobi Zauber 2000
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
TomiW 


Pomógł: 22 razy
Wiek: 47
Posty: 494
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Płock


Wysłany: Wto Lis 25, 2008 18:11   

Masz całkowitą rację. Ty tak sądzisz i Twoje prawo. Inni wędkarze w styczniu chcą się zmierzyć z pstrągami, potem wiosna, lato, jesień to cała gama ryb i znowu zima - wędkowanie podlodowe i znów pstrągi... Takie koło zamknięte. Więc całoroczny wędkarz łowi przez okrągły rok bo chce, może i go to bawi. Jedni są całoroczni inni nie. Tyle i pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
wodnik 


Pomógł: 72 razy
Wiek: 58
Posty: 2414
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Besko


Wysłany: Wto Lis 25, 2008 18:18   

Dodam do wypowiedzi TomiW, że wszyscy są prawdziwi. Takie stwierdzenie to może przenośnia, a może co innego - trudno powiedzieć, ale to, że ktoś nazywa siebie prawdziwym wędkarzem bo łowi cały rok, nie znaczy, że ci drudzy nie są prawdziwymi wędkarzami. To naprawdę nie zależy od pory roku luzik
_________________
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Arek 


Pomógł: 31 razy
Wiek: 29
Posty: 456
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Gorlice


Wysłany: Wto Lis 25, 2008 18:22   

Ja też nie łowię cały rok... Nie zamierzam marznąć, wole spokojnie sobie łowić w ładną pogodę - to jest przyjemność. Chociaż pewnie będę chodził połowić sobie, ale nie często... Zresztą i tak by mi mama nie pozwoliła łowić np. na lodzie :) hehe Zabiła by mnie jak bym poszedł... Bała by się że wpadnę pod lód albo co...
_________________
Kushiro Lancer Jig 2,7m/4-16g
Shimano Catana 2500 FA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jarek 


Ulubiona metoda: spinning
Okręg PZW: Nowy Sącz
Pomógł: 70 razy
Wiek: 31
Posty: 1209
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków


Wysłany: Wto Lis 25, 2008 18:23   

Dodam jeszcze, że dla mnie wędkowanie w lecie to taka jakby nagroda po przerwie zimowej. Czekam na to z utęsknieniem, i gdy przychodzi pora wędkowania, sprawia mi to jakby większą przyjemność niż jak bym wędkował przez cały rok :]
_________________
Moja wędkarska galeria internetowa:..::KLIK::..

...::SPRZĘT SPINNINGOWY::...
Daiwa PowerMesh 2,70m 3-18g + Spro RedArc 10200
Konger Tiger Cross Maxx 2,70m 3-18g
Konger Black Tiger Spin 2,70m 10-35g + Spro BlueArc 9300 ALU
Konger WorldChampion Tango 2,70m 1-10g + Ryobi Zauber 2000
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Maverik 
Czytam z lustra wody :-)


Pomógł: 41 razy
Wiek: 34
Posty: 847
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Żagań


Wysłany: Wto Lis 25, 2008 18:26   

Wodnik ma 100 % Rację nie stwierdzałbym kto jest wędkarzem a kto nie łowiąc po porze roku ja np też bym sobie poszedł na lód ale nie mam czasu bo studiuje i mam sesje naukę a po drugie nie mam sprzętu co nie czuję się przez to wędkarzem :) i jestem raczej wielbicielem dodatnich temperatur ale moja przerwa trwa krótko gdy odchodzą mrozy na dobre wtedy zaczynam sezon:)
_________________
Pomogłem ci ? Kliknij :)
Manchester United Fan
FALUBAZ ZIELONA GÓRA
LEGIA WARSZAWA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GLOTOX 
GLOTOX


Pomógł: 3 razy
Wiek: 59
Posty: 214
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Toruń


Wysłany: Wto Lis 25, 2008 18:30   

Raz wędkowałem w zimie na lodzie, raz pływałem w lecie na desce.

Dla mnie hobby musi się wiązać z potrzebą serca.

Dlatego zimą jeżdzę na nartach a latem wędkuje.
_________________
Gdy insektów plaga www.glotox.com pomaga.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michalvcf 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Nowy Sącz


Wysłany: Wto Lis 25, 2008 19:04   

Ja gdy mam ochotę iść na rybki i czas to niezależne od pogody po postu idę, w tym roku chcę spróbować wędkarstwa podlodowego i jeśli tylko pogoda (mroźna) pozwoli to się wybiorę. Określenie "prawdziwy wędkarz" jest idiotyczne, bo każdy kto posiada kartę wędkarską i ja opłaca, lub wędkuje na komercyjnych łowiskach, jest wędkarzem i to nie podlega żadnej dyskusji. Nawet ci który idą nad wodę raz w roku też mogą się nazywać wędkarzami. Rodziców w to nie mieszajcie, to jest "siła wyższa" :) Taki jest moje zdanie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borys 
NADWORNY GLĘDA


Pomógł: 118 razy
Wiek: 50
Posty: 3744
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Jasło


Wysłany: Wto Lis 25, 2008 19:25   

Hehehe "prawdziwy" wędkarz to oczywiście żart, nie wykluczone że sam nawet użyłem takiego sformułowania :) Chodziło o uświadomienie że nie koniecznie sezon wędkarski kończy się razem z liśćmi na drzewach :D

Bartek jeżeli uważnie śledzisz forum to niejednokrotnie był poruszany temat odzieży wędkarskiej, temat który może Ciebie zbyt nie interesował, ale możesz go sobie odświeżyć. Tam dowiesz się jak zima spędzić przyjemnie czas na rybach :D i nie odchorujesz tego. Wiesz co, ja przez długi czas uważałem tak jak Ty że wędkowanie to tylko wiosna ,lato...dopóki nie zacząłem wędkować zimą. Teraz nie mogę się doczekać zimy :) Choć sceneria nie jest taka jak w maju czy czerwcu to i tak można bardzo miło spędzać czas.
_________________
złap & się drap
Postaw piwo autorowi tego posta
 
beret 


Pomógł: 125 razy
Wiek: 43
Posty: 2036
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Strzyżów (rz.Wisłok)


Wysłany: Wto Lis 25, 2008 19:33   

jarek136ns napisał/a:
Czekam na to z utęsknieniem, i gdy przychodzi pora wędkowania, sprawia mi to jakby większą przyjemność niż jak bym wędkował przez cały rok :]

Wszystko ok tylko właśnie nie wędkujesz cały rok i nie wiesz jaką wtedy by Ci to przyjemność sprawiło ale do tematu to pewnie ,że "prawdziwy" wędkarz nie musi łowić w każdej porze roku :) co raczej mnie się nie tyczy bo tylko jak czas mam to i w zimie lubię coś połowić :)
_________________
Trzeba oszukać czas żeby naprawdę żyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Działy ogólne » Tematyka ogólna » Wędkarz całoroczny ?

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum