Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Zmiana przynależności do koła... co i jak...

mattmarell 

Wiek: 40
Posty: 6
Skąd: Zabrze


Wysłany: Sob Lip 19, 2008 22:40   Zmiana przynależności do koła... co i jak...

Witam otóż pokrótce wyjaśnię problem:

Jestem z Zabrza i tu mieszkam. Kartę wędkarską wyrobiłem już 10 lat temu z tym, że w okręgu zielonogórskim i też za ten "rejon" opłacałem składki (przez 3 lata - ostatni raz w 1999r - więc już sporo czasu minęło). Oficjalnie przynależę do koła w Żaganiu (okręg Zielona Góra). W związku z tym, że baaaardzo rzadko ostatnio tam jeżdżę, chciałbym zmienić przynależność na jakieś zabrzańskie koło (i przede wszystkim połowić w rejonie). wiem także, że jest już trochę "późno" jak na opłaty - być może opłacę dopiero następny rok...

i teraz sedno sprawy. wiem, że karta wędkarska jest wydawana bezterminowo więc nie ma to znaczenia gdzie została wydana, natomiast zastanawia mnie sprawa zmiany przynależności do koła... jak taka sprawa wygląda, czy nie będzie problemów i czy wiąże się to z jakimiś dodatkowymi (większymi) kosztami? (poza składką członkowską, wpisowym oraz opłatą za łowienie, które to trzeba będzie uiścić).

z góry dzięki za odp. :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
wodnik 


Pomógł: 72 razy
Wiek: 58
Posty: 2414
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Besko


Wysłany: Sob Lip 19, 2008 23:27   

Musisz tylko ze swojego dotychczasowego koła wziąć swoją kartotekę czy jak to tam się nazywa, i z tym iść do nowego koła - to wszystko. Opłaty już znasz więc nie ma sensu o tym pisać.
_________________
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mattmarell 

Wiek: 40
Posty: 6
Skąd: Zabrze


Wysłany: Nie Lip 20, 2008 11:10   

Dzięki za odpowiedź :-) W razie czego podjadę do jakiegoś zabrzańskiego koła i popytam dokładnie. We wrześniu będę w Żaganiu więc była by możliwość zabrania "kartoteki" gdyby była potrzebna.

pozdr. :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toman66 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Posty: 39
Skąd: Tychy


Wysłany: Nie Lip 20, 2008 11:15   

W swoim kole musisz wypełnić ankietę gdzie sie przenosisz (nazwa,numer adres koła) i nie zawsze dostaniesz swoja kartę do ręki w takim wypadku koło musi ją wysłać listownie pod adres nowego koła do którego chcesz należeć .Tak było w moim przypadku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
wodnik 


Pomógł: 72 razy
Wiek: 58
Posty: 2414
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Besko


Wysłany: Nie Lip 20, 2008 11:30   

Może wystarczy napisać lub załatwić to telefonicznie tylko musisz znać adres nowego koła.
Czasami niepotrzebna jest kartoteka z macierzystego koła ale to już zależy od władz koła, do którego się zapisujesz. Ja się raz przenosiłem z koła do koła i zrezygnowano z mojej dotychczasowej kartoteki, jednak ta zmiana przynależności dotyczyła jednego okręgu, może dlatego tak się stało - nie mam pojęcia ale generalnie taka kartoteka jest wymagana.
_________________
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
mattmarell 

Wiek: 40
Posty: 6
Skąd: Zabrze


Wysłany: Pon Lip 21, 2008 12:45   

heh... widzę, że będzie z tym wszystkim duuużo zachodu - tym bardziej, że moje "dokumenty" są 330km dalej... swoją drogą dziwne to wszystko - dokumenty, kartoteki?! spodziewałem się mniej biurokracji.

a jeszcze tak myślałem - może istnieje możliwość "wstąpienia" do koła hmmm "od nowa" ?? tzn. nie w formie przenosin a po prostu - wstępuję do koła na zasadzie tych, którzy właśnie zdali egzaminy na kartę i zostają członkami koła po raz pierwszy...?! zostaje wydana nowa legitymacja członkowska w nowym kole...?! nie wiem jak to prościej wytłumaczyć. no chyba, że raz wydana legitymacja członkowska zostaje "dożywotnia" i nie ma możliwości wyrobienia drugiej... ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zanderek 

Pomógł: 15 razy
Wiek: 51
Posty: 837
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: z ?


Wysłany: Pon Lip 21, 2008 12:55   

mattmarell, troszkę zaczynasz kombinować lepiej idź do nowego koła ze starą kartą i powiedz odrazu jaka jest sytuacja i że niewiesz kiedy będziesz miał możliwość pojechać do starego koła i załatwić sprawę starej kartoteki a napewno zrozumią i niebędzie kłopotu.
_________________
Jeśli nie podoba Ci się to co pisze jest wyjście - nie czytaj tego :) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Siasiek18 

Wiek: 34
Posty: 6


Wysłany: Pon Lip 21, 2008 14:35   

Moim zdaniem wkleją ci nowe znaczki i po robocie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
mattmarell 

Wiek: 40
Posty: 6
Skąd: Zabrze


Wysłany: Wto Lip 22, 2008 15:36   

dzięki za wszystkie odpowiedzi.

mam jeszcze jedno pytanie natury technicznej (a nie chciałem zakładac nowego tematu).

czy posiadając kartę wędkarską, ale nie mając opłaconego (obecnego) sezonu wędkarskiego jestem traktowany jako członek PZW czy jako niezrzeszony??? sprawa dotyczy wykupu pozwoleń jednodniowych... czy będę mógł płacic jako członek PZW (okręg Katowice - 15zł) czy jako niezrzeszony (30zł)???

:mysli:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wodnik 


Pomógł: 72 razy
Wiek: 58
Posty: 2414
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Besko


Wysłany: Wto Lip 22, 2008 17:21   

Będziesz traktowany jako niezrzeszony.
_________________
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Działy ogólne » Polski Związek Wędkarski » Zmiana przynależności do koła... co i jak...

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum