Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

DANIA

maniakny 

Wiek: 38
Posty: 13
Skąd: przytoczna LUBUSKIE


  Wysłany: Pią Sty 30, 2009 20:24   DANIA

Przed chwilą się okazało że za ok. miesiąc mam jechac do danii. Ubolewam z tego powodu bo miałem plan rozpocząc sezon wedkarski w Polsce, ale trzeba za coś życ więc jadę. Wymyśliłem sobie że mogę połowic tam. Jadę w okolice miejscowości Holbek, to jest jakieś 80 może 100 kilometrów na zachód od Kopenhagi. Może ktoś z was był w tej okolicy albo w ogóle w danii i wędkował. Prosiłbym o wszelkie informacje np. gdzie łowic, jaką metodą, ile kosztuje zezwolenie na łowienie, a nawet gdzie w tej okolicy są jakies sklepy wędkarskie.
_________________
maniakny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
janusz68 

Posty: 3
Skąd: De_NRW


Wysłany: Pon Lut 09, 2009 18:41   

W Danii wedkowalem ostatnim razem okolo 10lat temu, wiec nie wiem , na ile te info bedziesz mogl wykorzystac.
Karte mozesz wykupic nawet na poczcie, lub na CPN, o ile dobrze pamietam dunska nazwa brzmi "Fiske Pass".Cena nie byla wtedy az tak wygorawana, na jeden rok i na dwie wedki okolo 20-30euro.W Danii bardzo popularne sa lowiska komercyjne gdzie za oplata mozesz powedkowac sobie na wszelakie pstrazki, losos, i karpie, jednak to nie nalezy do najtanszych przyjemnosci.Wymiary i okresy ochronne niektorych ryb podane sa wlasnie na tej karcie, ktora kupujesz na caly rok.W tamtych latach bylo dozwolone wedkowanie na zywca, jednak nie wiem czy cos sie nie zmienilo.Ogolnie jest spoko, nie ma praktycznie zadnych kontroli, co nie znaczy ze mozna moczyc po piec kijow naraz.W takim przypadku dunczycy sami cie zakrzycza, kaza spakowac sprzet i zmykac z miejscowki :P :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
maniakny 

Wiek: 38
Posty: 13
Skąd: przytoczna LUBUSKIE


Wysłany: Sob Mar 21, 2009 22:28   

I oto swieżutkie info z danii. Panowie karta wędkarska w danii kosztuje 135 koron na rok co w przeliczeniu na pln-y daje jakieś 67,50-83,70 w zależności od kursu. Kupic można w sklepach wędkarskich, na poczcie i w biurach podróży. Wędkowac można prawie wszędzie: rzeki,jeziora,zalewy no i oczywiście morze. Dozwolone jest wędkowanie z łodzi.(wszystko za 135 koron )wyjątkiem są wody prywatne na które trzeba wykupic dodatkowe pozwolenie, które kosztuje 35 koron za dzień i 90 koron za tydzień. Narazie tyle jak będę wiedział coś więcej to dam znac, jak coś złowię to się pochwalę.
_________________
maniakny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Punio 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Posty: 185
Skąd: drawsko pomorskie/arhus-dk


Wysłany: Wto Lut 22, 2011 23:42   

nie wiem skąd kolega wyżej wziął te informacje ale niemal nic co napisał nie jest prawda. 125 koron koron kosztuje karta wędkarska która upoważnia jedynie do łowienia w morzu oraz w jeziorach i rzekach Dani, które można policzyć na palcach jedne reki.reszta dysponuje okręgowe związki wędkarskie które wydaj na nie zezwolenia, które wydaj na określone jeziora.,i tak na moje węgorzowe wydaje 500(250zl) koron . na kilka jezior zgrupowanych w jeden obszar wodny place 300 mimo tego, ze objętościowo są niemal stu krotnie większe.co okręg to obyczaje.każdy wędkarz ma prawo skontrolować drugiego wędkarza!!!

oprócz tego czasami udaje się na prywatne stawy do których mam rzut kamieniem.dominują ryby łososiowate.obowiązuje zasada złów i zabierz.wypuszczanie tu ryb jest bardzo niemile widziane.

bajka, wieczorkiem można podziwiać piękne piruety pstrągów nad woda.wyobraźcie sobie teraz takiego 8 kilowego teczaka, który wyskakuje z wody w odległości kilku metrów w promieniach zachodzącego słońca...nie do opisania wręcz :szok:

tego typu wędkarstwo jest tu bardzo popularne, często ojcowie uczą tutaj swoje pociechy wędkarskiego rzemiosła,automat z przynętami, smakołykami i oczywiście z tuborgiem czyli carlsbergiem bo to praktycznie to samo.

tutaj link do strony, zachęcam do zerknięcia http://www.harlev-pt.dk/Aktuelt.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Działy ogólne » Łowiska » Łowiska zagraniczne » DANIA

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum