Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Turkuć podjadek

a_r_e_k 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Posty: 150
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Czarnków


Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 16:39   Turkuć podjadek

Przeglądałem znany portal z aukcjami i natknąłem się już któryś raz na przynętę jaką jest "Turkuć Podjadek" czy ktoś z naszych forumowiczów używał tej przynęty na suma bądź na inne gatunki i z jakim skutkiem???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Szisz 
Karol :)


Wiek: 30
Posty: 186
Skąd: Sobolew City :)


Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 20:26   

krótko i na temat- idealna przynęta na dużego suma :)
_________________
Nie tłumacz się.....wrogowie i tak nie uwierzą a przyjaciele tego nie potrzebują.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pikeman 

Posty: 13


Wysłany: Wto Kwi 29, 2008 21:13   

stosowałem go kilka razy i złowiłem sumka 5 kg. uwaga bo gryzą!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
kdmlody 

Wiek: 37
Posty: 1
Skąd: Chocz


Wysłany: Pon Maj 19, 2008 16:27   

pikeman napisał/a:
stosowałem go kilka razy i złowiłem sumka 5 kg. uwaga bo gryzą!


Zgadzam się z Tobą w 100% - też stosuję tą przynętę i jak dla mnie jest ona idealna
więcej na stronie:
http://allegro.pl/item365...k_na_suma_.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wodnik 


Pomógł: 72 razy
Wiek: 58
Posty: 2414
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Besko


Wysłany: Pon Maj 19, 2008 21:01   

:mysli: A niech to, muszę jechać do rodziny. Tam im Turkuć marchewkę zżera a ja nie mam na co sumka skusić :nerwus:
_________________
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
marcinbox 
marcinbox


Wiek: 44
Posty: 36
Skąd: W-wa


Wysłany: Wto Maj 27, 2008 12:17   

Osobiście brzydzę się takich przynęt, ale zacznę stosować tego robala, mam pytanie......jak to zakładać na haczyk, jaki hak, gryzie ten robal, gdzie go szukać w środowisku naturalnym??
dzieki za info :)
_________________
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tinca 


Pomógł: 5 razy
Posty: 97


Wysłany: Wto Maj 27, 2008 12:52   



Kiedyś często jeździłem nad Dunajec. Podczas jednego z pobytu w przedsionku namiotu znalazłem turkucia. Przypomniałem sobie że czytałem kiedyś o tej rewelacyjnej przynęcie. Przezbroiłem więc jedną z wędek na ciężki grunt i zarzuciłem ją w głębokie zakole, po kilku minutach potężne branie przygięło kij, a na brzegu wylądował mój życiowy kleń o wadze 1,9 kg. Na Nidzie w okolicach Kobylnik i Jurkowa złowiłem na niego kilka sumów, nic rewelacyjnego, raz tylko po braniu ogromna ryba weszła mi w gałęzie zatopionego drzewa :( Turkuć używany jest często przez wędkarzy na Węgrzech. Sposób mocowania do haczyka pozostawiam Waszej inwencji. Ja zbroję go kotwiczką której grot wbijam delikatnie pod chitynowy pancerz na grzbiecie owada.
Kilka sposobów pozyskiwania w ogrodzie warzywnym:
1. Wkopać do ziemi na całą głębokość kilka słoików lub inne naczynie do których turkuć wpada i nie może się wydostać.
2. Międzyrzędzia przykryć czarną folią ogrodniczą, o różnych porach dnia szybko ją podnosić. Zdarza się że przycupnie pod nią kilka turkuci.
3. W konewce wymieszać wodę z olejem używanym w kuchni i polać nią obficie grządkę, turkucie natychmiast przenoszą się tuż pod powierzchnie co sygnalizowane jest poruszającą się ziemią.
4. Doskonałym wabikiem na turkucia jest nawóz koński
Na koniec uwaga, turkuć potrafi boleśnie ugryźć ja do chwytania i zakładania na zestaw używam pęsety.
_________________
Zapraszam do mojej wirtualnej kuchni www.pychotka.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcinbox 
marcinbox


Wiek: 44
Posty: 36
Skąd: W-wa


Wysłany: Wto Maj 27, 2008 13:00   

dzieki, to jednak gryzie... :przestraszony:
_________________
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tinca 


Pomógł: 5 razy
Posty: 97


Wysłany: Wto Maj 27, 2008 14:20   

marcinbox napisał/a:
dzieki, to jednak gryzie... :przestraszony:

Podobno gryzie, mnie nie ogryzł więc trudno mi być stanowczym. :)
_________________
Zapraszam do mojej wirtualnej kuchni www.pychotka.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zander 
KWS Zander Nowa Dęba

Posty: 98
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: z nikąd


Wysłany: Czw Lip 10, 2008 10:34   

Turkucia można zakładać na haczyk mocując go gumką recepturką. Czytałem o tym kiedyś w jakimś artykule. Dobrze jest też na haka założyć żywca i włosowo dowiązać turkucia. Ponoć turkuć widząc niebezpieczeństwo (ryba) wydala z siebie specyficzny zapach który jest dobrym wabikiem na suma. Nigdy nie lowiłem na tego "brzydala" , czasem uda się mi wykopać to robactwo na działce, może kiedyś się skuszę. Czy to gryzie to nie mam pojęcia, zawsze traktuję go "butem", do rąk nie brałem.
_________________
łowię bo lubię, lubię bo umiem, umiem bo się nauczyłem, nauczyłem się bo chciałem....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Przynęty i zanęty » Przynęty naturalne » Turkuć podjadek

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum