Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Shimano Beast Master Feeder 3,90 c.w. 100g

borys 
NADWORNY GLĘDA


Pomógł: 118 razy
Wiek: 50
Posty: 3744
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Jasło


Wysłany: Pią Lip 06, 2007 23:36   Shimano Beast Master Feeder 3,90 c.w. 100g

Cześć!!!

Uwziąłem się trochę na sprzęty z wyższych półek ponieważ doszedłem do wniosku że to jest bardziej ekonomiczne niż częste kupowanie bazarowych pseudokijaszków z których ułożyłem już stelaż do wigwamu :]

Mój ostatni nabytek to Shimano Beast Master Medium Feeder.
Nie chcę się rozpisywać o technologii użytej przy produkcji tego kija bo to psu na budę, można o tym przeczytać w necie.
Zajmijmy się praktycznym aspektem sprawy:

Przysłali. Rozpakowałem, zmontowałem i pierwsza próba:
Wrażenia jak na pierwszy rzut oka pozytywne wędeczka starannie wykończona bez wad lakieru jak również korka(często się zdarzają).
Ciekawy design taki jak lubię, czyli wędka nie błyszczy jak choinka oklejona toną świecacych naklejek.Wszystkie łącza dopasowane bardzo ładnie. Ogółem wędka wygląda profesjonalnie.

No ale pora wypróbować w praktyce. :mysli:

Ponieważ od długiego czasu łowiłem na feedera Mitchella który był trochę inną wędeczką pod względem budowy, parametrów oraz ergonomii od Shimano to już przy pierwszych braniach miałem trochę problemów z zacięciem. Ale wszystko przyszło z czasem.
Wędka o długości 3,9m c.w. do 100g semiparabolicznej akcji okazała się "śmiertelnym" narzędziem do połowu leszczy,płoci,linków,wzdręg i innych drobnych paskudztw. :]
Brak rekordowego okazu nie napawa optymizmem ale łowiąc ogromne ilości rybiej młodzieży świetnie przetestowałem kijek pod względem czułości, szybkości oraz mocy przy częstym zarzucaniu zestawu.
Wędka ma ładny dreszczyk o czym poinformowały mnie wzdręgi łowione "z opadu".Bardzo ładnie przenosi brania na dolnik co w DS jest bardzo istotne.
Ponieważ w komplecie są trzy węglowe szczytówki miałem trochę kłopotów na początku z odczytywaniem delikatniejszych brań ale i z tym tez sobie poradziłem.Właściwie mogę uznać to za wadę.To że niema na wyposażeniu kija szklanej szczytówki, trochę utrudnia komfort łowienia na wodzie stojącej, jednak przy odrobinie skupienia i wprawy można zniwelować tę wadę :okok: . Z drugiej strony nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Węglowe szczytóweczki są sztywniejsze od szklanych i zwiększają tym samym szybkość zacięcia.
Częste zarzucanie zestawu ze sporym koszykiem pokazało prawdziwą wartość użytkową Beast Mastera.Ta wędka ma po prostu niespożytą moc. Shimano reklamując te kije twierdzi że są nie do złamania i w tym przypadku skłaniam się z nimi zgodzić. :brawo:
Dolnik opatrzony jest dobrej jakości korkiem na wysokości ładnie wyprofilowanego uchwytu kołowrotka, wykończony jest pianką.Uchwyt bardzo solidnie trzyma kołowrotek. Wracając do dolnika wydaje mi się trochę za cienki. Może to tylko moje odczucie ale wolał bym grubszy. :mysli:
Przelotki jak na ten przedział cenowy to oczywiście extra klasa Fuji Sic
Podsumowując; Polecam każdemu kto chce wydać kasę na feedera ok 300zł napewno nie będzie zawiedziony. :okok:
Znowu się rozpisałem, ale taka jest moja wada że za dużo gadam. Sory że przynudzam. :blee:

PS. Kiedyś znajomy mi powiedział że jak mi mordę opodatkują to się nie wypłacę. :boisie:

Pozdrawiam Maciek (borys)

_________________
złap & się drap
Ostatnio zmieniony przez borys Wto Maj 27, 2008 15:33, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Kusti 


Wiek: 51
Posty: 55
Skąd: Pruszcz Gdański


Wysłany: Sob Lip 07, 2007 11:39   

Ja tylko powiem, że mój kolega (też o imieniu Maciek) ma tę wędkę i jest z niej niesamowicie zadowolony. Dodam, że jest on raczej wymagający i ciężko go zadowolić jeśli chodzi o sprzęt wędkarski.
_________________


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mina3 

Pomógł: 1 raz
Posty: 11
Skąd: Lublin


Wysłany: Pią Sty 09, 2009 18:24   

Wędka bardzo OK. Cena trochę więcej jak 300 zł :( , ale warto zapłacić. Na forach piszą co niektórzy że to klucha. Kwesta gustu. Fakt, jak wszystkie Shimano jest miękka, ale ja to uważam w tym wypadku za plus

POzdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
borys 
NADWORNY GLĘDA


Pomógł: 118 razy
Wiek: 50
Posty: 3744
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Jasło


Wysłany: Pią Sty 09, 2009 18:31   

mina3 napisał/a:
Na forach piszą co niektórzy że to klucha


...Bo faktycznie jest kluskowata, ale to ze względu na swoja konstrukcję. BM jest produkowany z "grubych" rur co przekłada się także na akcję wędki która jest właśnie taka a nie inna. Mimo tego wędka ma potężnego powera i jest w stanie naprawdę wiele.
_________________
złap & się drap
Postaw piwo autorowi tego posta
 
mina3 

Pomógł: 1 raz
Posty: 11
Skąd: Lublin


Wysłany: Nie Sty 18, 2009 18:52   

borys napisał/a:

...Bo faktycznie jest kluskowata, ale to ze względu na swoja konstrukcję. BM jest produkowany z "grubych" rur co przekłada się także na akcję wędki która jest właśnie taka a nie inna.


Odnośnie budowy BM nie wypowiadam się (wiedza moja w tym zakresie wynika z ulotek Shimano :lol: ). A wszystkie wędki Shimano mają raczej kluchowatą akcję. Mi to akurat odpowiada. Przed zakupem porównywałem feeder Shimano BM z Dragon Silver Edition. Dragon dla mnie to taka sztywna pała. Ale to kwesta gustu......

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Boczek 

Posty: 1
Skąd: ze Ślunska


Wysłany: Wto Mar 30, 2010 14:46   

Panowie, Beastmastery nigdy nie miały przelotek Fuji SiC, komplet tych przelotek kosztowałby więcej niż cała wędka obecnie. Najwyższe serie Shimano(antares i aerocast) mają przelotki Fuji Alconite, które są wystarczające nawet dla topowych feederów i wolałbym mieć Fuji alconite lub hardloy niż jakieś chińskie SiC.
Akcja Shimano jest typowo 'angielska' i bynajmniej nie świadczy to o słabości firmy, sztywną pałe z odpadów węglowych potrafi ukleić każdy, nawet Jaxon.

Pozdrawiam użytkownikow Beastmasterków. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Svanfish 

Posty: 7
Skąd: Niwiska


Wysłany: Wto Cze 21, 2011 16:20   

Temat już dosyć zapomniany, ale mam pytanie do użytkowników BeastMastera (do 100 g) - czy może mi ktoś podać, jakie oznaczenia mają te 3 szczytówki ? (oz. gr.)
Jeżeli ktoś posiada również BeastMastera do 150 g - to również byłbym wdzięczny za podanie c.w. każdej z trzech szczytówek - prawdopodobnie będę kupował tę wędkę przez internet, więc wszelkie informacje bardzo się przydadzą.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Sprzęt wędkarski » Testy sprzętu wędkarskiego » Wędziska » Shimano Beast Master Feeder 3,90 c.w. 100g

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum