Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Karta po 30 marca i czy można przez internet

splawik 

Wiek: 37
Posty: 15
Skąd: Stalowa Wola/ Kraków


Wysłany: Nie Cze 07, 2009 15:47   Karta po 30 marca i czy można przez internet

witam, jestem tu pierwszy raz, tak więc z góry przepraszam za ewentualne błędy popełnione w zakładaniu tego postu. otóż chciałbym wyrobić sobie kartę wędkarską i tu mam kilka pytań: 1. słyszałem ze w tym momencie nie mogę już tego zrobić ponieważ możliwość wyrobienia karty mija 30 marca/ maja każdeg roku??!! z tego wzgledu musze poczekac do 2010? (wydaje mi sie to śmieszne ale tak mi powiedział znajomy), 2. piszecie że egzamin to raczej legenda, ale z góry zakładając iż będę musiał go zdać czy jest możliwość zdania go na internecie (konkretnie www.kartawedkarska.pl) i przyniesienia wydruku o jego zaliczeniu do koła wędkarskiego w którym chcę wyrobić kartę? 3. i zarazem ostatnie pytanko- mieszkam w małej miejscowości w woj. podkarpackim, ale obecnie studiuje i mieszkam w krakowie, czy jest możliwość wyrobienia karty w jakimś krakowskim kole czy muszę zrobić to w miejscu mojego zamieszkania? z gory dzieki za odp i jeszcze raz przepraszam za ewentualne niedopatrzenia i błedy. pozdrawiam splawik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
damiand95 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 29
Posty: 73
Skąd: Szczecin


Wysłany: Nie Cze 07, 2009 16:25   

Spróbuje Ci odpowiedzieć
1-To chyba bzdura
2-Egzaminu prawdopodobnie nie będziesz pisał zapyta Cię ustnie.Nie ma możliwości zdania go w internecie
3-Chyba będziesz mógł wyrobić go w krakowskim kole
Postaw piwo autorowi tego posta
 
yaroszek 
najlepszy relax!!!

Wiek: 41
Posty: 8
Skąd: Strzegocice/Warszawa


Wysłany: Nie Cze 07, 2009 17:15   

chyba muszę Cie zmartwić, ale jeszcze jakiś czas temu kartę wydawało starostwo powiatowe stosowne do miejsca stałego zameldowania... :szok:
_________________
mówią "świr" a ja to po prostu kocham!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Konrad 
kloner11


Okręg PZW: Mazowiecki
Pomógł: 31 razy
Wiek: 30
Posty: 443
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Warszawa


Wysłany: Nie Cze 07, 2009 19:18   

1. Jest to totalna bzdura, ja na kartę zdawałem w sierpniu, a karty opłaca się do 30 ale kwietnia.
2. Wydrukuj wynik, ja zaniosłem i zostałem okrzyknięty geniuszem za swój wspaniały wynik, może Ci to pomoże w egzaminie.
3. Tu kol.damiand95 może mieć racje, choć nie jestem tego pewien najlepiej przejść się do któregoś sklepu wędkarskiego, koła wędkarskiego i po prostu dopytać się.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
splawik 

Wiek: 37
Posty: 15
Skąd: Stalowa Wola/ Kraków


Wysłany: Pon Cze 08, 2009 12:18   

Witam "1. Jest to totalna bzdura, ja na kartę zdawałem w sierpniu, a karty opłaca się do 30 ale kwietnia. " piszesz, że opłaca się do 30 kwietnia (rozumiem łowiska?). Dziś ten sam kolega (od karty wędk.) wkręcał mi iż jest to równoznaczne z tym, że nie będę mógł łowić pomimo posiadania karty ponieważ nie będę mógł opłacić składki (termin minął 30kwietnia). Więc jak to jest konkretnie: czy jeśli wyrobię teraz kartę będe mógł od razy opłacić składki na konkretne łowiska/wody i normalnie cieszyć się możliwością wędkowania do końca roku 2009???? pozdrawiam splawik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
borek 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Posty: 374
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Szczecin


Wysłany: Pon Cze 08, 2009 13:09   

Tak jeśli teraz wyrabiasz karte to spokojnie możesz wszystko opłacić, tylko powiedz poprostu że chcesz wyrobić sobie legitymacje członkowską i od razu ci wkleją znaczki i opłacisz całość. Oczywiście legitymacje dopiero po karcie...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Konrad 
kloner11


Okręg PZW: Mazowiecki
Pomógł: 31 razy
Wiek: 30
Posty: 443
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Warszawa


Wysłany: Pon Cze 08, 2009 13:13   

Cytat:
Tak jeśli teraz wyrabiasz karte to spokojnie możesz wszystko opłacić, tylko powiedz poprostu że chcesz wyrobić sobie legitymacje członkowską i od razu ci wkleją znaczki i opłacisz całość. Oczywiście legitymacje dopiero po karcie...



Dokładnie, jak zdajesz to dostajesz kartkę, że zdałeś potem idziesz ją wyrobić i na końcu do pzw opłacić składki tam pan/i powinien powiedzieć Ci że w przyszłym jak i w kolejnych latach trzeba opłacać do 30 kwietnia. A co to za koleś Ci takie bzdury opowiada?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
splawik 

Wiek: 37
Posty: 15
Skąd: Stalowa Wola/ Kraków


Wysłany: Wto Cze 16, 2009 07:28   

Widzę, że tu się temat rozwinął;) ja dodam, iż wyrobiłem karte od ręki- ze względu na to, że jestem studentem wszytsko kosztowało mnie 200zł =(chyba -50% z normalnej sumy). Poszedłem do kolesia, z góry mi powiedział, że egzaminu nie przeprowadza bo to leży w mojim interesie aby wszytsko umieć jak mnie będą czesać na wodą. Pomimo tego zostawiłem mu pół litra żeby poczół się doceniony. Mam 3 naklejeczki "składka członkowska", "wpisowe" i "wodry górskie" stąd wnioskuje że moge również łowić na górskich. Koleś mówił że okręg tarnobrzeski do któego należę ma podpisanych dużo porozumień stąd mieszkając w stalowej woli, mogę łowić nawet na odcinkach Sany na Solinie i innych ciekawych miejscach. Jedyną porażką dla mnie jets rejestr połowów do krórego "trzeba" wspisywać każdą rybę wrzuconą do kosza...;/ Mam pytanie odnośnie regulaminu- pkt 3.5 MÓWI IŻ RYBY ZŁOWIONE NALEŻY PRZECHOWYWAĆ WYŁĄCZNIE W SIATKACH, czy jeśli z góry wiem, że zabiore rybkę do domu nie mogę ją OD RAZU uśmiercić i wrzucić martwą do wiaderka? czy muszę koniecznie trzymać ją żywą w siatce i zabić dopiero po skończeniu połowu????????????????
Postaw piwo autorowi tego posta
 
beret 


Pomógł: 125 razy
Wiek: 43
Posty: 2036
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Strzyżów (rz.Wisłok)


Wysłany: Wto Cze 16, 2009 07:51   

splawik napisał/a:
wszytsko kosztowało mnie 200zł =(chyba -50% z normalnej sumy).

To chyba raczej Ci zniżek nie policzył :) .
splawik napisał/a:
mogę łowić nawet na odcinkach Sany

Tak na odcinkach Sanu możesz i owszem ale z tym
splawik napisał/a:
na Solinie
bym uważał na Twoim miejscu.Okręg Krosno z tego co wiem ma podpisane porozumienie ogólne tylko z Przemyślem i z Rzeszowem na obwodach rzek Wisłoka,Wisłoki i Stobnicy.Czyli byś mógł łowić na Solinie i na Sanie należącym do Okręgu Krosna musisz wnieść dodatkowe opłaty.
splawik napisał/a:
i innych ciekawych miejscach
Ciekawych miejsc jest sporo ;) .
splawik napisał/a:
Jedyną porażką dla mnie jets rejestr połowów do krórego "trzeba" wspisywać każdą rybę wrzuconą do kosza.

Bardzo dobry przepis.
splawik napisał/a:
Mam pytanie odnośnie regulaminu- pkt 3.5 MÓWI IŻ RYBY ZŁOWIONE NALEŻY PRZECHOWYWAĆ WYŁĄCZNIE W SIATKACH, czy jeśli z góry wiem, że zabiore rybkę do domu nie mogę ją OD RAZU uśmiercić i wrzucić martwą do wiaderka? czy muszę koniecznie trzymać ją żywą w siatce i zabić dopiero po skończeniu połowu??

Możesz ją od razu uśmiercić i od razu masz ją wpisać w rejestr połowu,możesz ją wtedy trzymać w czym chcesz.
_________________
Trzeba oszukać czas żeby naprawdę żyć.
Ostatnio zmieniony przez beret Wto Cze 16, 2009 08:07, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotreq 
spinfan


Pomógł: 121 razy
Wiek: 46
Posty: 1414
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Płock


Wysłany: Wto Cze 16, 2009 08:03   

Przypomnę stronę na której szybko można sprawdzić porozumienia własnego okręgu: http://www.porozumienia.info/ ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Działy ogólne » Polski Związek Wędkarski » Karta Wędkarska » Karta po 30 marca i czy można przez internet

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum