Forum wędkarskie- wędkarstwo Forum wędkarskie- wędkarstwo Największe forum wędkarskie w Polsce (dawne Wedkowanie.net). Wędkarstwo, PZW, filmy wędkarskie, metody połowu, testy sprzętu, przynęty i zanęty, łowiska, zdjęcia i gry wędkarskie. Posiadamy ponad 10 tysięczną społeczność, która napisała już przeszło 130 tysięcy wiadomości. Weź udział w dyskusji i dołącz do nas już dziś!
Użytkownicy Mapa użytkowników Filmy Wędkarskie Dzienniki wędkarskie Targowisko Wyszukiwarka Album zdjęć  Kontakt 

Red arc VS Team Dragon FD1230iST

lukaszg112 

Posty: 1
Skąd: Tbg


Wysłany: Czw Paź 22, 2009 15:27   Red arc VS Team Dragon FD1230iST

Witam.
Mam pytanie o kołowrotek Team Dragon FD1230iST:
Czym różni się od red arc-a 10400 ?(na pewno wyglądem może wielkością )więc może tylko ceną?o co w tym chodzi skoro schodzą z tej samej lini produkcyjnej Ryobi?Bebechy podobne a może i takie same chyba że się mylę?
Czytam,szukam i każdy poleca red arc-a a co z tym Team Dragon-em FD1230iST jest nie tak,ma 5-letnią gwarancję,11+1 łożysk i jest tańszy a arc bodajże 12 miesięczną?Chwyt marketingowy TD?A może nowość TD jest lepsza tylko jeszcze nie doceniona?
Wszystkie te pytania zadaję po to by wybrać któryś z nich i mam dylemat.Arca miałem w rękach i powiem że mi się podoba,żadnych luzów na korbce itp. chociaż troszkawo ciężko chodzi.Wszędzie piszą tylko o Red arc-u a o nowości Team Dragon-a FD1230iST jeszcze nic.
Zwracam się do osób które mają lub przynajmniej testowali te 2 kręcioły i wypowiedzą się na ich temat.(porównają ich) a przynajmniej na Dragon-a FD1230iST
Proszę o pomoc w wyborze.
_________________
lukaszg112
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
jacek23 
spining it`s my life


Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Posty: 444
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Płock


Wysłany: Czw Paź 22, 2009 15:50   

Napewno Dragon nie jest lepszy od Spro.Zresztą ja nie mam zbyt dobrego zdania o kołowrotkch tej marki w przeciweństwie do wędzisk. :)
_________________
Wędkarstwo to choroba całe szczeście że nie stwierdzono przypadków smiertelnych :)
Mam Dragona nie PeeMa łowię ryby to nie ściema :)
Kolesiostwu kumoterstwu i polokoktowcom mówię zdecydowane NIE :)
Złowić Zabić Zeżreć

WKS MAZOWSZE PŁOCK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borys 
NADWORNY GLĘDA


Pomógł: 118 razy
Wiek: 50
Posty: 3744
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Jasło


Wysłany: Czw Paź 22, 2009 16:04   

TD i Red Arc to praktycznie te same konstrukcje. Z TD były jakiś czas temu delikatne problemy, ale nie wiem jak jest teraz. Red Arc też nie jest kołowrotkiem idealnym, ale jakoś mam większe zaufanie do Spro.
_________________
złap & się drap
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Labedz2 
Labedz2


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Posty: 45
Skąd: Jaroszów/Dolny Śląsk/Mietków


Wysłany: Czw Paź 22, 2009 16:30   

Na początku tego sezonu kolega kupił spro black arct,to jest model spro na 2009r,oczywiście jak wszystkie spro ta sama aluminiowa obudowa,bardzo fajnie mu się spisał,dodam że miał go przy wędce do łowienia kogutami,czyli bardzo ciężki spining.Dobrze nawija plecionkę,nie robią się brody,wygląda że kołowrotki spro to naprawdę udane modele,pewnie to samo mogą powiedzieć użytkownicy Ryobi.co do dragono to nie wiem.
_________________
Labedz2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
borys 
NADWORNY GLĘDA


Pomógł: 118 razy
Wiek: 50
Posty: 3744
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Jasło


Wysłany: Czw Paź 22, 2009 16:41   

Labedz2, Black Arc to taka uboga wersja Reda i Blue :) Te ostatnie jednak zdecydowanie wygrywają z nim.
_________________
złap & się drap
Ostatnio zmieniony przez borys Czw Paź 22, 2009 18:40, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Labedz2 
Labedz2


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Posty: 45
Skąd: Jaroszów/Dolny Śląsk/Mietków


Wysłany: Czw Paź 22, 2009 17:42   

To tylko lepiej o niej świadczy :>
_________________
Labedz2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Borsuck 
spinningista

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Posty: 702
Skąd: Nowa Huta


Wysłany: Nie Paź 25, 2009 13:20   

Z tego co się orientuję, to ten nowy Team Dragon to jakiś inny młynek niż poprzedni. Więcej łożysk i inaczej wygląda. Ma ktoś zdjęcia tej maszynki? Może to jakaś okuma, albo jakiś nowszy model Ryobi? :mysli:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Piotreq 
spinfan


Pomógł: 121 razy
Wiek: 46
Posty: 1414
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Płock


Wysłany: Nie Paź 25, 2009 19:35   

Tutaj masz opis i zdjęcia : http://www.fishing-mart.c...p861-k4359.html , mnie trochę dziwi, że z opisu wynika ta sama konstrukcja co modelu iZ, ma dodatkowo więcej łożysk no a kosztuje troszkę mniej :mysli:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Borsuck 
spinningista

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Posty: 702
Skąd: Nowa Huta


Wysłany: Wto Paź 27, 2009 18:00   

W linku, ktory podał Piotreq pisze, że kołowrót wykonany przez Ryobi...
Ale nie mogę go znaleźc na stronce ryobi-fishing.com (Zauber tam jest)
Może źle szukam?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
xabretm 

Wiek: 48
Posty: 142
Skąd: Włoszczowa


Wysłany: Śro Paź 28, 2009 08:50   

Po pierwsze, to w większości wypadków pisze, że kołowrotek ma "patenty" Ryobi - więc niekoniecznie musi być klepany przez tę firmę. Zresztą to i tak typowy bełkot marketingowy.
Po drugie, konstrukcja zdecydowanie różni się od Zaubera i pochodnych i bardziej mi pasuje na jakiś wytwór OKUMy. (choć mogę się mylić)
Osobiście nie miałem jeszcze tego w łapach, więc opinii nie mam. Na oko wygląda delikatniej od "zauberopodobnych" ale to może być mylne wrażenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AdSense

Skąd: Mountain View
Pomógł: nie raz
Wyświetl posty z ostatnich:   

» Wędkarstwo, strona główna » Sprzęt wędkarski » Kołowrotki » Spinningowe » Red arc VS Team Dragon FD1230iST

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl Forum - GrzegorzM ©

Administracja nie odpowiada za materialy publikowane przez uzytkownikow. Uzytkownik rejestrujac sie na forum w peeni odpowiada za publikowane przez siebie wiadomosci. Wszelkie roszczenia w sprawie opublikowanych tresci prosimy zgaaszac do ich autorow.

strzalkaMapa Forum